Wizyta przedszkolaków w Ochotniczej Straży Pożarnej w Zajączkowie

W dniu 25.06.2021 r. przedszkolaki z grup „Robaczki” i „Misie” odwiedziły Ochotniczą Straż Pożarną w Zajączkowie. Celem spotkania było przybliżenie dzieciom specyfiki pracy strażaka.

Strażacy zaprezentowali przedszkolakom wyposażenie wozu strażackiego, a także sprzęt niezbędny podczas akcji ratowniczych. W dalszej części uczestnicy spotkania poznali dokładny opis ubioru i wyposażenie strażaka. Dzieci przez chwilę mogły również wcielić się w rolę strażaka, siedząc w kabinie wozu strażackiego.

Podczas spotkania najmłodsi uzyskali cenną wiedzę dotyczącą niebezpiecznej i odpowiedzialnej pracy strażaka. Chętni mieli okazję przymierzyć strażacki hełm. Uwieńczeniem wizyty był pokaz lania wody oraz upominki jakie dzieci otrzymały od strażaków. Wrażeń było naprawdę sporo!

Dziękujemy ochotnikom Straży Pożarnej za poświęcony czas, interesujące spotkanie oraz niezapomniane przeżycia.