Pierwszy Dzień Wiosny

„Na promyku słońca, tuż po pierwszej burzy,
przyszła do nas wiosna z dalekiej podróży.
Witały ją: bocian, skowronek i szpaki,
witały ją także wszystkie przedszkolaki…”

W czwartek 21 marca dzieci z naszego przedszkola świętowały „Pierwszy Dzień Wiosny”, który jest świetną okazją, by poznać polskie tradycje ludowe. Obie grupy rozpoczęły powitanie wiosny od pogadanki w sali. Podczas zajęć dzieci miały okazję wykazać się wiedzą o nadchodzącej porze roku, poznać zwiastuny wiosny oraz zwyczaje związane z powitaniem wiosny. Już od kilku dni trwały przygotowania do powitania nowej pory roku — dekoracja w przedszkolu zmieniła się z zimowej na wiosenną, korytarze przystroiły piękne, wiosenne prace plastyczne.  Mimo wielu atrakcji najbardziej oczekiwaną częścią dnia było wyjście na spacer, podczas którego mogliśmy pożegnać zimę i powitać wiosnę. Dzieci radośnie maszerowały w wiosennym korowodzie, na czele którego widniała Marzanna, którą następnie pożegnaliśmy według tradycji. Jesteśmy pewni, że starania naszych wspaniałych przedszkolaków sprawią, że wiosna zawita do nas na dobre. Był to miły początek nowej, wyczekiwanej przez wszystkich pory roku.