Dogoterapia

Dogoterapia w przedszkolu to bardzo atrakcyjna forma zajęć dla dzieci w tym wieku. Mają one formę pokazów i zabaw, które zawsze zachęcają dzieci do aktywnego udziału. To także niezawodna formuła przyciągania uwagi przedszkolaków. Dla wielu maluchów bliski kontakt z psem jest też nowym, życiowym doświadczeniem, ponieważ nie każde dziecko w tym wieku miało już kontakt z psem.

Nie sposób przecenić korzyści z dogoterapii w przedszkolu. Dzięki takim zajęciom poprawia się kontakt dzieci z psem. To szczególnie ważne jeśli dziecko panicznie boi się psów. Dzięki temu będzie spokojniejsze w czasie zabaw na podwórku czy na spacerach. Dogoterapia nie tylko oswaja dziecko z psem, ale też uczy prawidłowego zachowania wobec czworonoga. To ważne, aby dziecko swoim zachowaniem nie niepokoiło ani nie skrzywdziło własnego albo sąsiada pupila czy też przypadkowo spotkanego psa. Dzięki tej wiedzy dziecko uniknie też agresywnych reakcji psa. Instruktorzy informują dzieci jak zachować się w momencie spotkania obcego psa i co zrobić kiedy pies atakuje.