🌷 Pierwszy dzień wiosny w naszym przedszkolu 🌷

W dniu 20 marca 2026 r. nasze przedszkolaki radośnie powitały długo wyczekiwaną wiosnę! Z tej okazji dzieci poznały tradycję związaną z Marzanną, symbolizującą odejście zimy.

Podczas zajęć dzieci z wielkim zaangażowaniem przygotowały kolorową kukłę, wykorzystując papier, bibułę oraz różnorodne materiały plastyczne. Następnie wyruszyliśmy na wiosenny spacer, śpiewając piosenki i ciesząc się piękną pogodą 🌞

Kulminacyjnym punktem dnia było symboliczne pożegnanie zimy poprzez „spalenie” Marzanny (w bezpiecznej formie, pod opieką dorosłych), co sprawiło dzieciom wiele radości i było doskonałą okazją do poznania dawnych tradycji.

To był dzień pełen uśmiechu, zabawy i wiosennej energii! 🌼