„Pierwszy Dzie艅 Wiosny” – zielono馃挌-偶贸艂ty馃挍 dzie艅 w przedszkolu

鈥濶a promyku s艂o艅ca, tu偶 po pierwszej burzy,
przysz艂a do nas wiosna z dalekiej podr贸偶y.
Wita艂y j膮: bocian, skowronek i szpaki,
wita艂y j膮 tak偶e wszystkie przedszkolaki鈥 馃グ鈥

W czwartek 21 marca dzieci z naszego przedszkola 艣wi臋towa艂y 鈥濸ierwszy Dzie艅 Wiosny鈥, kt贸ry jest 艣wietn膮 okazj膮, by pozna膰 polskie tradycje ludowe. Ka偶da grupa rozpocz臋艂a powitanie wiosny od pogadanki w swojej sali. Podczas zaj臋膰 dzieci mia艂y okazj臋 wykaza膰 si臋 wiedz膮 o nadchodz膮cej porze roku, pozna膰 zwiastuny wiosny oraz zwyczaje zwi膮zane z powitaniem wiosny. Ju偶 od kilku dni trwa艂y przygotowania do powitania nowej pory roku – dekoracja w przedszkolu zmieni艂a si臋 z zimowej na wiosenn膮, w salach zrobi艂o si臋 kolorowo, korytarz przystroi艂y pi臋kne, wiosenne prace plastyczne. Witaj膮c wiosn臋, u przedszkolak贸w dominowa艂 zielony i 偶贸艂ty str贸j. Aby podkre艣li膰 wyj膮tkowo艣膰 鈥濸ierwszego Dnia Wiosny鈥 wszystkie przedszkolaki uczestniczy艂y w wiosennym pochodzie, podczas kt贸rego mog艂y po偶egna膰 zim臋 i powita膰 wiosn臋. Dzi臋ki przygotowanym przez ka偶d膮 grup臋 atrybutom w postaci na przyk艂ad r贸偶nych kwiat贸w by艂o rado艣nie i kolorowo. S艂ycha膰 by艂o r贸wnie偶 weso艂e okrzyki, wiersze i kolorowanki tematyce wiosennej. W ten spos贸b dzieci chcia艂y wyrazi膰 swoj膮 rado艣膰 z przyj艣cia nowej pory roku. Jeste艣my pewni, 偶e starania naszych wspania艂ych przedszkolak贸w sprawi膮, 偶e wiosna zawita do nas na dobre. By艂 to mi艂y pocz膮tek nowej, wyczekiwanej przez wszystkich pory roku.